PRELEKCJA O UNII EUROPEJSKIEJ. SPOTKANIE Z PANIĄ JOANNĄ TOMASINI – LEWANDOWSKĄ – RADCĄ PREZESA RADY MINISTRÓW

19 listopada 2021

W dniu 20 X 2021 r.  klasy 8A i 8C uczestniczyły w prelekcji o Unii Europejskiej, które poprowadziła pani Joanna Tomasini-Lewandowska – radca Prezesa Rady Ministrów. Spotkanie odbyło się w Warszawie w hotelu Aramis. Pani Radca przybliżyła strukturę rządu Rzeczypospolitej Polskiej  oraz strategię UE w zakresie edukacji młodzieży. Podkreśliła, że w tej strategii położono nacisk na uczenie się przez całe życie, mobilność, jakość i skuteczność edukacji, równość i innowacje.

Pani Radca przypomniała, że Unia wspiera państwa członkowskie w zapewnianiu obywatelom kształcenia i szkolenia na jak najwyższym poziomie. Unia propaguje również wielojęzyczność w Europie: pomaga w nauczaniu i uczeniu się języków obcych, zachęca uczniów, studentów, stażystów, nauczycieli i młodzież do mobilności, ułatwia wymianę informacji i doświadczeń.

Pani Joanna Tomasini-Lewandowska opowiedziała o pracy w dyplomacji, zachęcała młodzież do pójścia w Jej ślady czyli pracy w strukturach rządu  lub lokalnych samorządach. Przy okazji  przytoczyła kilka zabawnych anegdotek związanych z pełnionymi przez Nią funkcjami.

Spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej atmosferze. Wszyscy uczestnicy prelekcji otrzymali upominki w postaci: materiałów promocyjnych miasta Warszawy i gadżetów z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Natomiast Pani Jadwiga Fuglewicz wraz z klasami została  zaproszona do zwiedzenia sejmu RP, kiedy zakończy się pandemia i taka możliwość znów się pojawi.

Serdecznie dziękujemy Pani Joannie Tomasini-Lewandowskiej za poświęcony nam czas i ciekawy, ważny przekaz wiedzy.