Zajęcia pozalekcyjne

Nasza szkoła wyróżnia się przede wszystkim rodzinną atmosferą i indywidualnym podejściem do ucznia. Każde dziecko jest wyjątkową, niepowtarzalną osobowością, której chcemy pomóc odnaleźć swój potencjał oraz towarzyszyć jej w nauce samodzielności i odpowiedzialności.

Oprócz pracy w ramach podstawowego toku nauczania oferujemy również możliwość doskonalenia swoich talentów w ramach zajęć pozalekcyjnych. Odbywają się one poza godzinami lekcyjnymi i sprawiają, że nauka staje się prawdziwą przyjemnością płynącą z naturalnego zaspokajania ciekawości świata. Motywujemy naszych uczniów do ruchu i aktywnego spędzania czasu, dlatego proponujemy również zajęcia sportowe. A co najważniejsze, dostosowujemy sposób prowadzenia zajęć do indywidualnych możliwości każdego ucznia. Dzięki takiemu podejściu jesteśmy w stanie pomóc   zarówno uczniom słabiej sobie radzącym jak i zaspokoić potrzeby dydaktyczne uczniów zdolnych.

A oto nasza oferta, która jest modyfikowana w zależności od potrzeb i kreatywności nauczycieli:

A. Kółka przedmiotowe

1. Kółko matematyczne
  2. Kółko historyczne
  3. Kółko przyrodnicze/biologiczne
  4. Kółko geograficzne

B. Kółka językowe

1. Kółko j. angielskiego
  2. Kółko j. hiszpańskiego

C. Kółka/zajęcia artystyczne

1. Kółko plastyczne
  2. Kółko teatralne
  3. Zajęcia taneczne; zespół tańca nowoczesnego „Trzynastka”

D. Zajęcia sportowe

1. Piłka nożna
  2. Siatkówka
  3. Koszykówka
  4. Tenis stołowy
  5. Dart

E. Inne

1. Zajęcia rozwijające kreatywność (uczniowie kl. I-III)
  2. Aktyw biblioteczny
  3. Dyskusyjny Klub Filmowy
  4. Kółko szachowe

Poza tym uczniowie mogą uczestniczyć w dodatkowych zajęciach płatnych np. zajęciach robotyki czy rytmiki.