Świetlica szkolna jest czynna w godzinach 6:30-17.00.

Wychowawcy: Anna Stasiuk, Ewelina Bolko, Monika Stec, Aneta Stec,  Lidia Żelechowska-Pawłowska, Ewa Bednarz, Maria Guz, Magdalena Brągiel, Zbigniew Krok, Małgorzata Florczak, Joanna Płodzień

Wszystkie działania podjęte w świetlicy szkolnej mają na celu zapewnienie uczniom bezpłatnej, zorganizowanej opieki wychowawczej i zagospodarowanie im czasu wolnego od zajęć dydaktycznych. Świetlica realizuje swoje zadania wg rocznego planu pracy opiekuńczo wychowawczej.

Wszystkie zajęcia prowadzone są zgodnie z realizowanym w danym czasie tematem. I tak na przykład w listopadzie bawimy się  na Zabawie Andrzejkowej oraz poznajemy tradycje związane w tym okresie  z wróżbami, w grudniu przygotowujemy się do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz uczymy się kolęd, a w styczniu wykonujemy portret babci i dziadka.

Każdy dzień spędzony w świetlicy ma inny charakter działań. W poniedziałki dużo rozmawiamy na temat realizowanych tematów oraz na temat bezpieczeństwa, wtorki i czwartki przeznaczone są na wykonywanie prac plastycznych, środy – są czasem spędzonym z książką i muzyką, a w piątki popołudniami nasza sala zamienia się w salę kinową.

Podczas pobytu w świetlicy szkolnej nie ma czasu na nudę. Każdy uczeń może skorzystać z dodatkowych zajęć, rozwijając przez to swoje zainteresowania oraz doskonaląc swoje umiejętności.

W roku szkolnym 2023/2024 zostały zaplanowane następujące imprezy zorganizowane przez wychowawców świetlicy:

• Zabawa Andrzejkowa oraz Wieczór wróżb
  • Szkolny Konkurs Plastyczny „Rozmaitości Świąteczne – Boże Narodzenie”
  • Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci
  • Świetlicowy Turniej Warcabowy
  • Pokaz Pierwszej Pomocy
  • Świetlicowy Konkurs Recytatorski „Wiosna – ach to ty”
  • Szkolny Konkurs Plastyczny „Rozmaitości Świąteczne – Wielkanoc”
  • Charytatywny Kiermasz Wielkanocny na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci
  • Akcja „Bezpieczne wakacje”