XIII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

24 listopada 2023

W piątek 17.11.2023 obchodziliśmy w naszej szkole XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji uczniowie klas 5a i 5b  jako EGZAMINATORZY w dwuosobowych patrolach, „egzaminowali” podczas przerw chętnych uczniów i dorosłych ze znajomości tabliczki mnożenia. Zarówno uczniowie wszystkich klas jak i nauczyciele oraz rodzice mogli wziąć udział w tej zabawie. Po wylosowaniu zadań należało w jak najkrótszym czasie udzielić poprawnych odpowiedzi. W przypadku „zdania egzaminu” nasi EGZAMINATORZY wręczali słodkie upominki. Ponadto uczniowie klas trzecich, czwartych i piątych wzięli udział  w konkursie walcząc o tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Wyniki tego konkursu są następujące:

Klasy 3a, 3b:

Adrian Klin, kl.3a; Nazar Myszkoriz, kl.3b

II miejsce:

Maja Kantorowska, kl.3a

Artur Wiśniewski, kl.3b

Jagoda Ożóg, kl.3a; Laura Dul, kl.3a; Bartosz Szalka, kl.3b

Klasy 4a, 4b:

Jakub Pitera, kl.4a; Piotr Zawół, kl.4b;

II Miejsce:

Maja Mach, kl.4a; Izabela Piotrowska, kl.4b; Jakub Kogut, kl.4b; Milena Król. kl.4b;

Karolina Ostrowska kl.4a; Maja Dziedzic, kl.4b;

Wyróżnienie:

Hanna Baran, kl.4a; Milena Horska, kl.4a; Sophia Siry De Souza, kl.4a; Antoni Malec, kl.4b; Leo Żaczek, kl.4b;

Klasy 5a, 5b:

I miejsce i tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia:

Mateusz Szczepański, kl.5a; Julia Baran, kl.5a; Izabela Florczak, kl.5b; Jan Pożoga, kl.5b;,

II miejsce:

Łukasz Międlar, kl.5a;

Alicja Sieńko, kl.5a;

Wyróżnienie:

Lena Chylińska, kl. 5a; Marcel Miśków, kl.5a; Tymoteusz Małek, kl.5a; Daria Batory, kl.5b; Adrianna Dziadek, kl.5b; Kacper Kwoka, kl.5b;

Na zwycięzców czekają dyplomy i upominki!

Z okazji Święta Tabliczki Mnożenia uczniowie wszystkich klas rozwiązywali również na lekcjach matematyki różne łamigłówki i zagadki doskonaląc znajomość tabliczki mnożenia.

Gratulujemy zwycięzcom konkursu oraz dziękujemy wszystkim uczniom oraz dorosłym, którzy wzięli udział w obchodach XIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Zapraszamy do wspólnej zabawy w następnym roku szkolnym!!!

Organizatorzy akcji w SP 13