XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

6 listopada 2022

W czwartek 13.10.2022 obchodziliśmy w naszej szkole XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji uczniowie klas 4a i 5a  jako EGZAMINATORZY w dwuosobowych patrolach, „egzaminowali” chętnych uczniów i dorosłych ze znajomości tabliczki mnożenia. Zarówno uczniowie wszystkich klas jak i nauczyciele oraz rodzice mogli wziąć udział w tej zabawie. Po wylosowaniu zadań należało w jak najkrótszym czasie udzielić poprawnych odpowiedzi. W przypadku „zdania egzaminu” nasi EGZAMINATORZYI wręczali słodkie upominki. Ponadto uczniowie klas trzecich, czwartych i piątych wzięli udział w konkursie walcząc o tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Wyniki tego konkursu są następujące:

Klasy 3a, 3b:

Karolina Ostrowska, kl.3a; Jakub Pitera, kl.3a; Maja Dziedzic, kl.3b

II miejsce:

Julia Dudek, kl.3a

Jakub Kogut, kl.3b; Izabela Piotrowska kl.3b;

Klasy 4a, 4b:

I miejsce i tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia:

Julia Baran, kl.4a; Lena Chylińska, kl.4a; Tymoteusz Małek, kl.4a; Łukasz Międlar, kl.4a; Mateusz Szczepański, kl.4a; Kacper Kwoka, kl.4b; Weronika Trawińska, kl.4b;

II Miejsce:

Alicja Sieńko, kl.4a; Szymon Jachna, kl.4b; Lena Kloc, kl.4b;

Lena Błażej, kl.4a; Jan Pożoga, kl.4b; Dawid Słoboda, kl.4b; Nina Turek, kl.4b;

Klasy 5a, 5b:

I miejsce i tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia:

Hanna Dubas, kl.5a; Zuzanna Mehdi, kl.5a; Mateusz Bartoszek, kl.5b; Lena Bilska, kl.5b;

Rafał Filip, kl.5b; Miłosz Orzakiewicz, kl.5b; Zofia Ratajczyk, kl.5b

II miejsce:

Lena Klus, kl.5a; Michał Biernacki, kl.5b; Łucja Kwolek, kl.5b; Wiktoria Podraza, kl.5b

Magdalena Sieńko, kl.5a; Julia Olbrot, kl.5b;

Na zwycięzców czekają dyplomy i upominki!

Z okazji Święta Tabliczki Mnożenia uczniowie klas czwartych i piątych rozwiązywali również na lekcjach matematyki różne łamigłówki i zagadki doskonaląc znajomość tabliczki mnożenia.

Gratulujemy zwycięzcom konkursu oraz dziękujemy wszystkim uczniom jak i dorosłym, którzy wzięli udział w tym święcie.

Zapraszamy do wspólnej zabawy w następnym roku szkolnym!!!

Organizator akcji w SP 13

Agnieszka Lewkowicz