Misja szkoły:

„Podaj mi swoją dłoń,
zmierzamy w tym samym kierunku.
Drogowskazem jest: prawda, miłość, piękno i dobro.”

Budynek szkoły

WYCIECZKA KLAS 5 DO SANDOMIERZA

9 października 2021

30 września uczniowie klas 5a i 5b wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Sandomierza, pięknego miasta królewskiego usytuowanego na wzgórzach nad Wisłą. Zauroczyła nas atmosfera tego niepowtarzalnego miejsca, tak bogatego w historię oraz wyjątkowe miejsca i zabytki. Mieliśmy okazję podziwiać Rynek z otaczającymi go kamienicami i XIV wiecznym Ratuszem, słynną Bazylikę Katedralną z IV wieku oraz Bramę Opatowską, ze szczytu której podziwialiśmy piękną panoramę miasta wraz z pozostałościami murów obronnych.  Sandomierz to nie tylko miasto serialowego Ojca Mateusza, urokliwe zakątki miasta przyciągnęły wiele innych produkcji filmowych. Ponadto przeszliśmy Podziemną Trasą Turystyczną oraz odwiedziliśmy Dom Długosza, gdzie znajdują się cenne zbiory z zakresu malarstwa, rzeźby i ceramiki. Na koniec krótki spacer wąwozem lessowym i zakupy pamiątek. Świetnie się bawiliśmy w Sandomierzu, będziemy mieć piękne wspomnienia z tego wyjazdu.

Misja szkoły
"Podaj mi swoją dłoń, zmierzamy w tym samym kierunku. Drogowskazem jest: prawda, miłość, piękno i dobro."
Zespół Szkolno – Przedszkolny Nr 3
ul. Skrajna 1
35-231 Rzeszów

tel. 017-74-824-30, fax. 017-74-824-40
e-mail: zszp3@zszp3.resman.pl
www.szkola13.rzeszow.pl
Copyright © 2022
Skip to content