Misja szkoły:

„Podaj mi swoją dłoń,
zmierzamy w tym samym kierunku.
Drogowskazem jest: prawda, miłość, piękno i dobro.”

Budynek szkoły

WYCIECZKA KLAS 5 DO KAZIMIERZA DOLNEGO

21 maja 2022

W dniu 20 maja uczniowie klas 5a i 5b wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Podczas wyjazdu zwiedzaliśmy mnóstwo ciekawych miejsc m.in. Zamek górny „Basztę” zwany „Wieżą Łokietka” oraz Zamek dolny wybudowany na polecenie Kazimierza Wielkiego w XIV wieku. Ponadto, weszliśmy na słynną Górę Trzech Krzyży, skąd podziwialiśmy wspaniałą panoramę miasta. Spacerując po uliczkach miasta odwiedziliśmy renesansowe kamieniczki m.in. Przybyłów, pod św. Mikołajem i Krzysztofem oraz wiele innych stylowych budowli.

Podczas rejsu statkiem po Wiśle śpiewaliśmy „szanty”, a następnie udaliśmy się na niezapomnianą przejażdżkę meleksami do Wąwozu Korzeniowego oraz spacer.

Wspaniale bawiliśmy się na wycieczce i będziemy mieć piękne wspomnienia😊

Misja szkoły
"Podaj mi swoją dłoń, zmierzamy w tym samym kierunku. Drogowskazem jest: prawda, miłość, piękno i dobro."
Zespół Szkolno – Przedszkolny Nr 3
ul. Skrajna 1
35-231 Rzeszów

tel. 017-74-824-30, fax. 017-74-824-40
e-mail: zszp3@zszp3.resman.pl
www.szkola13.rzeszow.pl
Copyright © 2022
Skip to content