Misja szkoły:

„Podaj mi swoją dłoń,
zmierzamy w tym samym kierunku.
Drogowskazem jest: prawda, miłość, piękno i dobro.”

Budynek szkoły

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W BIBLIOTECE SZKOLNEJ – ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada 2023

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku.

Z tej okazji w dniu 24 listopada 2023 grupa przedszkolaków wraz z wychowawczynią p.  Bogumiłą Florczak i swoimi misiami  odwiedziła bibliotekę szkolną. Grupa Gwiazdek zapoznała się z całą kolekcją  misiowych książek. Maluchy poznały dzieje „Kubusia Puchatka”, „Misia  Uszatka” Misia Paddingtona czy Misia Gustawa oraz historię powstania pluszowych  misiów.

A brzmi ona tak. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore  Roosevelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosevelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić.

Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

Przedszkolaki  z uwagą przysłuchiwały się zaprezentowanym historiom, poprawnie odpowiadały na wszystkie pytania. W nagrodę otrzymały słodki poczęstunek: biszkopciki z miodem oraz drobne upominki.

Zajęcia zorganizowała p.  Jadwiga Fuglewicz

 

 

Misja szkoły
"Podaj mi swoją dłoń, zmierzamy w tym samym kierunku. Drogowskazem jest: prawda, miłość, piękno i dobro."
Zespół Szkolno – Przedszkolny Nr 3
ul. Skrajna 1
35-231 Rzeszów

tel. 017-74-824-30, fax. 017-74-824-40
e-mail: zszp3@zszp3.resman.pl
www.szkola13.rzeszow.pl
Copyright © 2024
Skip to content