Misja szkoły:

„Podaj mi swoją dłoń,
zmierzamy w tym samym kierunku.
Drogowskazem jest: prawda, miłość, piękno i dobro.”

Budynek szkoły

UDZIAŁ W VI MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU FILMÓW DLA DZIECI I MŁODZIEŻY „KINOLUB”

4 października 2021

Dnia 27 września 2021 roku klasy 8 pod opieką wychowawców, miały okazję uczestniczyć w VI Międzynarodowym  Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży „Kinolub”, organizowanym m.in. pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Projekcje z całego świata, dyskusje oraz kino on-line to tylko niektóre części programu, jakie oferuje swoim widzom to przedsięwzięcie. W sali kinowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie nasi uczniowie obejrzeli projekcję pełnometrażową pt. „Bitwa” w reżyserii Anara Abbasova. Marzeniem głównego bohatera Antona było podbić świat tańca ulicznego razem ze swoją ekipą. Plany pokrzyżował mu jednak nieszczęśliwy wypadek, w wyniku którego stracił słuch. Kiedy trafił do szkoły dla niesłyszących dzieci przekonał się, że mimo przeciwności losu nie warto tracić nadziei. Został nauczycielem, który w pięknym stylu ponownie odnalazł swoją pasję i co najważniejsze zaraził nią innych, młodszych od siebie. Film bardzo podobał się młodzieży.

 

Misja szkoły
"Podaj mi swoją dłoń, zmierzamy w tym samym kierunku. Drogowskazem jest: prawda, miłość, piękno i dobro."
Zespół Szkolno – Przedszkolny Nr 3
ul. Skrajna 1
35-231 Rzeszów

tel. 017-74-824-30, fax. 017-74-824-40
e-mail: zszp3@zszp3.resman.pl
www.szkola13.rzeszow.pl
Copyright © 2022
Skip to content