SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY

1 maja 2023

Zapraszam do udziału w konkursie historycznym poświęconym przypadającej w tym roku 340 rocznicy ODSIECZY WIEDEŃSKIEJ. Temat konkursu : ”Znaczenie zwycięstwa Jana III Sobieskiego pod Wiedniem dla Europy i Polski w 340 rocznicę  bitwy (1683-2023)”

• Zainteresowani uczniowie klas 4-tych mogą zgodnie z tematem wykonać pracę historyczną w formie lapbooka i dostarczyć ją do nauczyciela historii w terminie do 2 czerwca 2023r
  • Zainteresowani uczniowie klas V-VIII będą mogli pisać test  konkursowy poświęcony temu wydarzeniu  w dniu 2 czerwca 2023 o godz. 14.55 w sali 25. Przydatne do konkursu treści  w zarysie znajdują się w podręczniku do historii klasy VI. Można wykorzystać strony internetowe, czy inne pozycje książkowe. Najważniejsze informacje  to  in.: przyczyny , przygotowania  do bitwy , zabiegi  polityczne, układy , siły stron walczących, dowódcy, pozycja króla Jana III Sobieskiego, data bitwy, rezultat, skutki bitwy.

Przykładowy link

LUCYNA GRZĘDZICKA