Misja szkoły:

„Podaj mi swoją dłoń,
zmierzamy w tym samym kierunku.
Drogowskazem jest: prawda, miłość, piękno i dobro.”

Budynek szkoły

ŚWIATOWY DZIEŃ ORIGAMI

9 listopada 2023

24 października obchodzony jest Światowy Dzień Origami. To sztuka składania papieru, która narodziła się około 700 roku w Chinach. Nazywana jest obecnie japońska sztuką składania papieru, gdyż to właśnie Japończycy dokonali największego jej rozwoju. Japończycy cenią ją do tego stopnia, że stanowi ona obowiązkowy przedmiot w szkole.
Origami uczy cierpliwości i wytrwałości. Ćwiczy precyzję, sprawność manualną, koncentrację oraz wykonywanie zadań według ściśle określonej instrukcji. Jest to także wspaniałe narzędzie do kształtowania wyobraźni przestrzennej.
Z okazji tego święta uczniowie klasy 7a i 6b składali bryły matematyczne: sześcian i „ośmiościan dla leniwych”. Efekty na zdjęciach!

Misja szkoły
"Podaj mi swoją dłoń, zmierzamy w tym samym kierunku. Drogowskazem jest: prawda, miłość, piękno i dobro."
Zespół Szkolno – Przedszkolny Nr 3
ul. Skrajna 1
35-231 Rzeszów

tel. 017-74-824-30, fax. 017-74-824-40
e-mail: zszp3@zszp3.resman.pl
www.szkola13.rzeszow.pl
Copyright © 2024
Skip to content