MIĘDZYSZKOLNY PROJEKT „TRZYNAŚCIE TRZYNASTEK” Z OKAZJI JUBILEUSZU 85-LECIA SP 13 W GDYNI

8 października 2021

Informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do udziału w projekcie, którego Ideą jest utworzenie sieci szkół partnerskich noszących numer 13, w ramach której uczniowiei nauczyciele mieliby okazję wymieniać się doświadczeniami oraz wiadomościami na temat swojej szkoły, miejscowości i regionu. W formie wirtualnej współpracy chcemy stworzyć „Wielki przewodnik trzynastu Trzynastek”, dzięki któremu uczniowie naszych szkół nie tylko zapoznają się ze społecznościami szkolnymi z całej Polski, ale współtworząc go również pogłębią wiedzę na temat historii, tradycji oraz kultury własnej szkoły i okolicy. Liczba „13” stanie się naszym wspólnym symbolem określającym nie tylko wspólnotę numerów szkół, ale również liczbę tematów do odkrycia i zaprezentowania na wspólnej „padletowej” ścianie. Pośród tematów znajdziemy dwie kategorie zagadnień: „Nasza szkoła” oraz „Nasz region”, dzięki realizacji których stworzymy prezentację ukazującą bogactwo i różnorodność naszych środowisk szkolnych.

CZAS TRWANIA PROJEKTU:

5 października 2021 – 20 kwietnia 2022

Dnia 5 października odbyło się pierwsze, inauguracyjne spotkanie online, w którym uczestniczyła klasa 8a. Poznaliśmy partnerów projektu, uczniów z innych szkół, dowiedzieliśmy się też, że jesteśmy szkołą nie najliczniejszą, ale najstarszą. Udział w projekcie będzie dla nas ciekawych doświadczeniem.