MATEMATYCZNA MAJÓWKA 2024

8 czerwca 2024

W dniach 27 i 29 maja 2024 r. odbyła się w naszej szkole Matematyczna Majówka, podczas której zorganizowano różne zabawy z matematyką.

Uczniowie klas piątych i szóstych wzięli udział w szkolnym konkursie matematyczno-logicznym MATEMATYCZNY CZAR PAR. Uczestnicy brali w nim udział parami, co kształciło umiejętność współpracy i współodpowiedzialności, dodawało odwagi podczas zmagań konkursowych. Uczniowie rozwiązywali różne łamigłówki liczbowe, rysunkowe, rebusy, zagadki logiczne, geometryczne, układali domino, puzzle, tangramy.

Zwycięskie pary to:

I miejsce:    Łukasz Międlar i Mateusz Szczepański, kl. 5a

II miejsce:  Tymoteusz Małek i Filip Stecko, kl. 5a

III miejsce: Kacper Kwoka i Jan Pożoga, kl. 5b

Wyróżnienie:

• Marcel Miśków i Sebastian Puzio, kl.5a
  • Kornelia Surowiec i Nina Szymańska, kl. 5a
  • Zuzanna Mehdi i Magdalena Sieńko, kl. 6a
  • Maja Masłyk i Justyna Ruta, kl. 6b

Zwycięzcy otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Konkurs ten ze względu na swój charakter, cieszył się dużym zainteresowaniem naszych uczniów.

Inna atrakcją były Zabawy z Matematyką przeprowadzone przez Samorząd Uczniowski. Chętni uczniowie z klas czwartych, piątych i siódmych losowali zagadki matematyczne, a po poprawnym ich rozwiązaniu otrzymywali słodkie nagrody.

Dziękujemy za pomoc sędziom: Hani, Oli, Milenie i Ewelinie z kl.7.

Gratulujemy zwycięzcom jak również pozostałym uczestnikom konkursów i zabaw matematycznych!!!

Wszystkich chętnych do tego aby trochę „pogłówkować” i wesoło spędzić czas z matematyką zapraszamy do wspólnej zabawy w następnym roku szkolnym.