IV SZKOLNY PRZEGLĄD POEZJI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

W dniu 13 listopada 2019 roku w naszej szkole odbył się IV SZKOLNY PRZEGLĄD POEZJI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ.

Uczniowie wszystkich klas przygotowali utwory o tematyce patriotycznej i dostarczyli mam wielu emocji i wzruszeń. Recytatorzy  swoimi występami udowodnili, że miłość do Ojczyzny to nie tylko słowa, ale przekaz płynący prosto z serca. Zaprezentowano  utwory: Marii Konopnickiej, Wisławy Szymborskiej, Jonasza Kofty, Jana Pietrzaka, Krzysztofa K. Baczyńskiego, Andrzeja Trzebińskiego, T. Różewicza. Łącznie na scenie zaprezentowało się 28 uczniów z klas I – IV oraz 17 uczniów z klas V – VIII. O wysoki poziom merytoryczny i artystyczny zadbał zespół nauczycieli humanistów: pani Jadwiga Fuglewicz, Małgorzata Florczak, Klaudia Chwałek-Mikołajczyk oraz wychowawcy klas I-III. Wszyscy uczestnicy otrzymali za zaangażowanie, oprócz szóstek z języka polskiego, słodki upominek w postaci czekolady.