Szlachetna Paczka

Szkoła nasza włączyła się w akcję SZLACHETNA PACZKA. Chcemy przygotować paczkę dla Pana Romana i jego mamy Pani Anny.

Historia Rodziny

Pan Roman (58 lat) mieszka z mamą, panią Anną (78 lat). Pan Roman jest niepełnosprawny od urodzenia - jest osobą niedowidzącą, ma problemy z samodzielnym poruszaniem się, jednak dzielnie sobie radzi i każdą sprawę stara się samodzielnie załatwić: zakupy, śmieci czy pójście do banku. Rodzina żyła spokojnie, dopóki sytuacja się nie skomplikowała przez wymuszenie na nich zaciągnięcia pożyczek. "Złym duchem" rodziny okazał się brat pana Romana, który wykorzystując niepełnosprawność brata i wiek matki, wymógł na nich zaciągnięcie kredytów. Matka i syn zgodzili się na "pomoc" bratu, nie do końca rozumiejąc, co i jak bardzo zmieni się w ich życiu. Rodzina utrzymuje się z emerytury pani Anny i renty chorobowej pana Romana (łącznie 2300 zł). Jednak dochód rodziny (po opłaceniu kosztów utrzymania mieszkania i zobowiązań kredytowych) wynosi  575 zł na osobę. Wystarcza to na podstawowe zakupy, ale często brakuje na odzież i obuwie.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

1. Środki czystości

Rodzinie brakuje pieniędzy na zakup wszystkich niezbędnych środków czystości.

2. Odzież

Pan Mariusz potrzebuje odzieży, obecne ubrania są stare i zniszczone.

3. Pralka

Rodzina nie ma żadnej pralki, pani Anna z racji wieku nie ma już siły prać w rękach. Chodzi o niewielką pralkę, która będzie mogła się zmieścić w ciasnej łazience.

Żywność trwała:

Herbata, kawa , ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy rybne, warzywa w puszkach.

Środki czystości:

Mydło/żel myjący, szampon, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące, proszek do prania.

Odzież:

Pan Roman:

kurtka (zimowa)rozmiar: XL,

sweter (zimowy) rozmiar: L,

bielizna (przejściowa) rozmiar: L,

kurtka (przejściowa) rozmiar: L,

kozaki/buty zimowe rozmiar: 43,

adidasy rozmiar: 43

Pani Ania:

pantofle rozmiar: 38

Osoby, które pragną zaangażować się w pomoc tej rodzinie proszone są o przynoszenie potrzebnych rzeczy do pani Doroty Ożóg, uczniów klasy 7 lub sekretariatu szkoły do 5 grudnia 2019.

Z góry dziękujemy za zaangażowanie, pomoc!