MATEMATYCZNA MAJÓWKA 2019

W dniu 8 maja 2019 r, odbyła się w naszej szkole Matematyczna Majówka, podczas której zorganizowano szereg imprez i zabaw z matematyką. Celem imprezy było zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na fakt, iż matematyka – nieodzowna w życiu codziennym – nie musi być trudna i nudna, może natomiast być niezłą zabawą, ćwiczyć spostrzegawczość i spryt.

Uczniowie klas piątych i szóstych wzięli udział w szkolnym konkursie matematyczno-logicznym Matematyczny Czar Par. Uczestnicy brali w nim udział parami, co kształciło umiejętność współpracy i współodpowiedzialności, dodawało odwagi podczas zmagań konkursowych. Uczniowie rozwiązywali różne łamigłówki liczbowe, rysunkowe, rebusy, zagadki logiczne, geometryczne, układali domino, puzzle, tangramy.

Zwycięskie pary to:

I miejsce: Olga Gutkowska i Maria Guzik, kl. 6a

II miejsce: Julia Fitał i Martyna Osowicz, kl. 5a

III miejsce: Aleksandra Gernand i Ida Rybka, kl. 5a

Wyróżnienie zdobyli również:

o   Daniel Bilski i Kamil Sokal, kl. 6a
o   Paweł Guzik i Patryk Płodzień, kl. 5a
o   Emilia Kiedrowska i Zuzanna Gnoińska, kl. 6a
o   Daria Przybyła i Kinga Lampart, kl. 5b
o   Kajetan Pastuszak i Michał Kubiak, kl. 5c

Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Ponadto do pomocy w przeprowadzeniu konkursu zaangażowały się uczennice klasy 8b (Laura, Róża i Roksana), które wystąpiły w charakterze sędziów, oceniając i przyznając punkty rywalizującym parom za niektóre konkurencje.

Po zakończeniu konkursu uczestnicy mogli jeszcze przy dodatkowych stanowiskach pobawić się innymi grami, układankami czy zagadkami już poza konkursem.

Inna atrakcją, która odbyła się podczas Matematycznej Majówki były Zabawy z Matematyką przeprowadzone przez Samorząd Uczniowski (Magda i Nikodem). Chętni uczniowie z klas czwartych, siódmych i ósmych losowali zagadki matematyczne, a po poprawnym ich rozwiązaniu otrzymywali słodkie nagrody.

Dla uczniów klas czwartych zorganizowano konkurs Matematyka Malowana, w ramach którego można było wykonać plakat na jeden z trzech tematów do wyboru:

1. Ciekawostki matematyczne,

2. Sławni matematycy - ich odkrycia i zasługi,

3. Dlaczego matematyka jest Królową Nauk?

Czwartoklasiści wykazali się dużą pomysłowością. Przedstawili na swoich plakatach mnóstwo ciekawostek, udowadniali wszechobecność matematyki w otaczającym świecie czy prezentowali zasługi znanych matematyków.

Wszystkie prace zostały wyróżnione ale szczególne wyróżnienia przyznano uczniom: Natalia Kiedrowska (4b), Ksawery Potoczny (4b), Martyna Koterba (4a), Amelia Szal (4c) i Max Szałański (4a)