Nasze sukcesy w Biegach Młodzieżowych

W dniu 1 czerwca 2019r odbył się “4 Sparing” Bieg na 10 km i biegi młodzieżowe na dystansach od 200m do 800m, dla uczniów w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Celem jest popularyzacja  biegania wśród amatorów,  szczególnie wśród dzieci i młodzieży.
Naszą szkołę reprezentowało 22 uczniów klas 2 -8. Najlepsze miejsce w kategorii starszej młodzieży zajął Bartosz Budziaszek z klasy 8b, srebrny medal na dystansie 800m. W biegu startowali również: Kacper Strzemecki, Kamil Kloc, Konrad Pieniążek, Rafał Dudziak, Nikodem Pastuła, Adam Gromnicki, Kamil Ziemiński, Filip Wantrych.
Na krótszym dystansie  600m, startowały dziewczyny z klasy 6 (Marysia Guzik, Patrycja Kyc, Olga Gutkowska, Ola Piekło, Patrycja Sitarska, Zosia i Zuzia Gnoińskie).
Klasy 5 reprezentowały Ola Kapuścińska i Joanna Florczak. Wszystkie dziewczęta dzielnie walczyły o jak najlepsze miejsca na mecie.
Warto również podkreślić udział dziewczynek z klasy 2a, które na dystansie 300 m  sprawiły miłą niespodziankę, zajmując wysokie miejsca.
Gabrysia Kloc zajęła II miejsce, Ola Żuk zajęła V miejsce, oraz Kasia Wantrych VIII miejsce.
Zwycięzcom  zostały wręczone dyplomy i pamiątkowe medale  oraz nagrody rzeczowe.
Startował tez nasz nauczyciel wych. fiz.  pan Jan Hulbój, ale na znacznie dłuższym dystansie 10km, który ukończył z niezłym wynikiem 41:26 i zajął 52 miejsce na 502 startujących.
Wszystkim gratulujemy sportowej walki i zachęcamy do biegania.