WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI I POEZJI ŚPIEWANEJ IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO

Dnia 25 kwietnia 2019 roku dwie uczennice naszej szkoły Róża Mazur oraz Laura Grębowska z klasy 8b, wzięły udział w XVI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim i Poezji Śpiewanej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, organizowanym przez V Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie.

Tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod hasłem „Zachłyśnięci wolnością. Poeci XX – lecia międzywojennego”. Uczestnicy mogli wybrać te spośród wierszy poetów tworzących w latach 1918 - 1939, które są przesiąknięte optymizmem, radością życia i tworzenia w Odrodzonej Polsce. Wśród poezji śpiewanej nie zabrakło również znanych polskich szlagierów. W  jury zasiedli profesjonaliści: dr Beata Romanek – starszy wykładowca Uniwersytetu Rzeszowskiego, Beata Zarembianka - aktorka teatru im. Wandy Siemaszkowej oraz Ave Teatr, pani Judyta Trojanowska - historyk z Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie i pan Sebastian Stachurski - muzyk z Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. Komisja konkursowa oceniała występujących pod kątem doboru repertuaru, interpretacji utworu oraz ogólnego wyrazu artystycznego. Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że laureatką I miejsca w kategorii „Poezja śpiewana”, została Laura Grębowska, która zaprezentowała utwór „Kniaginiuszka” (tekst: Julian Tuwim, muzyka: Hanka Ordonówna).

Gratulujemy!