Rajd w Beskidzie Niskim

Ostatnie dwa dni kwietnia 20 uczniów z klas 7 i 6 spędziło na szlakach Magurskiego Parku Narodowego. Opiekunami były nauczycielki Agnieszka Gosztyła i Magdalena Brągiel. Rajd „Śladami przeszłości”, organizowany przez Stowarzyszenie Sokole Gniazdo, miał na celu ukazanie piękna przyrody beskidzkiej oraz zapoznanie z historią tych ziem.

Pierwszego dnia, w poniedziałek, młodzież pokonała 18 km z Folusza do Kotani. Były podejścia, tym trudniejsze, że po błotnistych ścieżkach, było strzelanie z wiatrówki do celu, były żarty i śmiech, gdy ktoś stracił przyczepność z podłożem i przybrał na siebie barwy ziemi. Wieczorem miało miejsce klimatyczne ognisko przy harcerskich piosenkach i opowieściach księdza proboszcza z Desznicy o historii tego terenu i smutnych losach Łemków.

Drugiego dnia, pogoda nie rozpieszczała – w strugach deszczu i błocie uczniowie pokonali 7 km z Mrukowej do Nowego Żmigrodu. Mimo tych niedogodności nie stracili optymizmu i hartu ducha. Przewodnicy wielokrotnie chwalili i podziwiali naszą młodzież za jej fantastyczną postawę, dzielność, zdyscyplinowanie a opiekunki były niezwykle dumne ze swoich uczniów. Kolejny dwudniowy rajd w październiku na Roztoczu.