Wielki sukces SP-13 i indywidualny uczennicy 7b Kai Warneckiej w konkursie Prezydenta Miasta Rzeszowa na Eko-wiersz

21.03.2019 roku nastąpiło rozstrzygnięcie wyników konkursu na „Eko wiersz”, organizowanego przez Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Celem konkursu było - rozwijanie wyobraźni dzieci i młodzieży poprzez literackie ujęcie piękna otaczającej nas przyrody, zainteresowanie zagadnieniami ochrony środowiska, inspirowanie dzieci i młodzieży do aktywności twórczej w zakresie tematyki ekologicznej.
Z naszej szkoły wystartowali uczniowie klas 5A, 5C i 7B. Opiekunem naukowym uczniów była polonistka Jadwiga Fuglewicz. Łącznie zgłoszono do konkursu 36 wierszy.
W kategorii szkoła zdobyliśmy II miejsce i nagrodę pieniężną.
W kategorii uczniów kl. 7-8,  III miejsce przyznano Kai Warneckiej.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 12 kwietnia 2019 r. w Ratuszu. Nagrody P. mgr Jadwidze Fuglewicz i Kai Warneckiej uczennicy klasy 7 B wręczyli p. Małgorzata Wojnowska- Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa UM Rzeszowa i p. Janusz Koryl - pisarz i poeta, członek jury. Prace konkursowe mają zostać opublikowane w formie książkowej.

Gratulujemy!