„Igraszki z Szekspirem” - Debiut Laury Grębowskiej i Radosława Kotarby w Teatrze im. W Siemaszkowej

W dniu 8 lutego 2019 r. p. dyrektor, poloniści i wychowawcy klas VIII zostali zaproszenie na premierę spektaklu „Igraszki z Szekspirem”, w którym zadebiutowali uczniowie klasy 8b Laura Grębowska i Radosław Kotarba.

Sztukę wyreżyserowała  Barbara Napieraj. Choreografię opracowała Marta Bury. Spektakl jest kompilacją fragmentów dwóch dramatów Wiliama Szekspira : „Hamleta” i „Romeo i Julii”. Opowiada o miłości, zazdrości, władzy, zdradzie, zemście, śmierci. Nasi uczniowie wcielili się w role, z którymi od XVII wieku mierzą się profesjonalni aktorzy na deskach teatrów całego świata. Debiutanci  poradzili sobie wspaniale,  wnosząc w swoje role młodzieńczą świeżość i brawurę.

Spektakl trwał ok. 75 min. Wystawiony został w Galerii Szajna w ramach 25 . Rzeszowskich Spotkań Karnawałowych.

Najbliższe przedstawienia wystawione będą 6 i 8 kwietnia 2019 r. Zachęcamy do obejrzenia.