OBCHODY SETNEJ ROCZNICY ŚMIERCI LEOPOLDA LISA - KULI

Dnia 7 marca 2019r.dokładnie w setną rocznicę śmierci Leopolda Lisa-Kuli najwybitniejszej postaci Rzeszowszczyzny związanej z walką o niepodległość, odbyła się w naszym mieście podniosła uroczystość.

Wśród uczestników obecny był także pod opieką pani L. Grzędzickiej poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie: Karolina Gładysz, Jadwiga Górna, Rafał Juroszek z klasy 7b i Damian Makowiecki z klasy 7a. Obecni byli  przedstawiciele kancelarii Prezydenta RP, ministrowie, parlamentarzyści ,władze wojewódzkie, samorządowe, stowarzyszenia, Podhalańczycy, oddziały Orląt i Strzelców z całej Polski i Lwowa. Uroczystość rozpoczęła się mszą św w kościele farnym pod przewodnictwem ks. bs. Jana Wątroby podczas, której oddziały orląt złożyły ślubowanie. Następnie  druga część obchodów odbywała się już pod pomnikiem Leopolda Lisa- Kuli, gdzie oprócz licznych wystąpień, odznaczeń, ponad tysiąc strzelców złożyło uroczystą  przysięgę. Na zakończenie  miało miejsce tradycyjne złożenie wieńców.