tel. +48 17 748 24 30
fax +48 17 748 24 40
35-231 Rzeszów, ul. Skrajna 1

Misja szkoły

"Podaj mi swoją dłoń,
zmierzamy w tym samym kierunku.
Drogowskazem jest: prawda, miłość, piękno i dobro."

Mikołajki w Filharmonii Podkarpackiej P. CZAJKOWSKI - "DZIADEK DO ORZECHÓW"

W dniu 5 XII 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niezwykłym widowisku. Filharmonia Podkarpacka ufundowała nam 20 biletów na balet oparty na motywach opowieści pt. „Dziadek do orzechów” z udziałem orkiestry symfonicznej. Spektakl przeniósł nas w magiczny świat i wprowadził w świąteczny nastrój.

     „Dziadek do orzechów” to świąteczna historia. Aktorzy, tancerze i mimowie wcielili się w postaci baśniowe opowiadając historię małej dziewczynki, która w wigilijną noc dostała niezwykły prezent. Narracja ruchowa uzupełniona była klasycznym akompaniamentem muzycznym Piotra Czajkowskiego. Bardzo żałowaliśmy, że muzycy ukryci byli pod sceną. W poszczególnych odsłonach tancerze wykonali tańce charakterystyczne: Taniec hiszpańskiTaniec francuskiTaniec chińskiTrepak (Taniec rosyjski). Najwięcej emocji wśród widowni wzbudziły jednak podniebne akrobacje na szarfach królowej Zaczarowanej Krainy.

 Po filharmonii krążył  św. Mikołaj, a każdy miłośnik muzyki otrzymał pysznego cukierka. W tym wspaniałym wydarzeniu muzycznym uczestniczyła klasa 5C pod opieką P. Jadwigi Fuglewicz. Nie obyło się też bez pamiątkowego zdjęcia  na rzeszowskim Rynku, przy przepięknie udekorowanej choince i pomniku Tadeusza Kościuszki.

 Serdecznie dziękujemy Rzeszowskiej Filharmonii Podkarpackiej za zaproszenie