„Porozmawiajmy o emocjach”- Spotkanie autorskie z dr Elżbietą Zubrzycką

W dniu 29 października 2018 r. klasa 7b pod opieką polonistki Pani Jadwigi Fuglewicz uczestniczyła w spotkaniu autorskim z pisarką, psychologiem a zarazem edukatorem Panią dr Elżbietą Zubrzycką z Sopotu.

Spotkanie zatytułowane „Porozmawiajmy o emocjach” odbyło się w zaprzyjaźnionej ze szkołą  Filii nr 4 WiMBP w Rzeszowie przy ulicy Ofiar Katynia.
Pani dr Elżbieta Zubrzycka jest założycielką i prezesem Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego (od 1990 roku)
Zasłynęła jako autorka 5 książek dla dorosłych i 25 dla dzieci, z których wiele wykorzystywanych jest przez nauczycieli (lektury szkolne). Szczególnie książki z Programu Przeciwdziałania Przemocy „BEZPIECZNE DZIECKO”.
Wszystkie książki dla dzieci pomagają w wychowaniu: przygotowują do życia, przekazują wartości, uczą, jak radzić sobie z najczęściej napotykanymi problemami.
W trakcie spotkania z naszą młodzieżą pisarka poruszyła ważny temat. Jak podnieść własną samoocenę, jak radzić sobie z negatywnymi emocjami własnymi i innych osób zarówno w domu jak  i szkole? Pokazała techniki treningu psychicznego 3 razy 3 i metody dziesięciu sekund. Podkreśliła, że sposób w jaki młodzi ludzie myślą o otaczającym ich świece, ma wpływ na jakość ich życia i kształtowanie ich postaw.
Półtoragodzinne spotkanie przebiegło w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Wszyscy uczestnicy dostali słodkie upominki i autografy.
Serdecznie dziękujemy Pani kierownik Danucie Hulek za zaproszenie.