Wizyta w rzeszowskiej telewizji

W dniu 14 marca 2017 roku uczniowie klasy 2 a uczestniczyli w wycieczce do siedziby Telewizji Polskiej S.A. Oddziału w Rzeszowie.

TVP Rzeszów to oddział regionalnej telewizji publicznej, nadającej swój program na terenie województwa podkarpackiego.

Program wycieczki obejmował wizytę w pomieszczeniach archiwum, reżyserce i w studiu telewizyjnym.

W archiwum uczniowie mieli okazję zobaczyć profesjonalne taśmy nagraniowe oraz sposób ich przechowywania.

Największym zainteresowaniem cieszyło się studio, gdzie uczestnicy wycieczki mogli obejrzeć miejsce emisji programów i skonfrontować swoje wyobrażenia o tym miejscu z rzeczywistością.

Na zakończenie uczniowie obejrzeli film o TVP Rzeszów Historia TVP – TVP Rzeszów Dziś.

Wizyta w rzeszowskim oddziale telewizji okazała się dla wszystkich uczestników wycieczki ciekawą lekcją i świetną zabawą.