Uroczyste Pasowanie na Czytelnika - 8 marca 2017 r.

„Biblioteka ogłasza i gościnnie zaprasza, książka czeka na Ciebie”.

Tradycyjnie, jak co roku, uczniowie klasy pierwszej, po zapoznaniu się ze  wszystkimi literkami, udają się do biblioteki szkolnej i tam zostają Pasowani na Czytelnika. To znaczy, że od tej pory mogą już samodzielnie wypożyczać książki, bez pomocy  rodziców czy wychowawcy.

Zanim jednak otrzymają ten przywilej, muszą zapoznać się z zasadami wypożyczania,  znajomością poszanowania książki, rozwiązać kilka zagadek i złożyć ślubowanie. W dniu  8 marca 2017 r. wszyscy uczniowie kl. 1.  poradzili sobie z tymi zadaniami bez problemu. W nagrodę otrzymali naklejki i pamiątkowe dyplomy. Pani Jadwiga Fuglewicz przygotowała jeszcze jedną niespodziankę. Był to mini teatrzyk  w wykonaniu klasy 5B „Bohaterów bajkowych znamy i kochamy” .