KLASY 3a i 3b NA ZAJĘCIACH Z KRYMINALISTYKI

2 marca uczniowie klasy III a i III b uczestniczyli w drugim cyklu zajęć z zakresu kryminalistyki, organizowanych przez WSPiA w Rzeszowie.

Celem spotkania było odkrywanie tajemnic Laboratorium Kryminalistycznego. Dzieci mogły m.in. poznać tajniki zabezpieczenia różnorodnych śladów kryminalistycznych. Podczas zajęć uczniowie zobaczyli, w jaki sposób przeprowadzane są oględziny zewnętrzne ciała człowieka dla celów dowodowych oraz w jaki sposób powstają urazy i obrażenia ciała. Ponadto dzieci mogły dowiedzieć się o szkodliwości przyjmowania różnego rodzaju używek i ich negatywnym wpływie na zachowanie, spostrzeganie oraz zdrowie. Jednym z zadań, jakie uczniowie mieli wykonać, było przejście slalomu w specjalnych alko-goglach lub narko-goglach, co okazało się bardzo trudnym zadaniem. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyło się pobieranie odcisków palców, dłoni, ale i ust oraz uszu.

Serdecznie dziękujemy organizatorom za ciekawe i pouczające zajęcia.