Szkolne Dni Bezpieczeństwa Cyfrowego

22 listopada w naszej szkole miało miejsce wydarzenie edukacyjno-informacyjne związane z realizacją projektu Cyfrowobezpieczni.pl–Bezpieczna Szkoła Cyfrowa.

Edukator Bezpieczeństwa Cyfrowego spotkał się z uczniami klas młodszych, przeprowadził zajęcia warsztatowe w klasach V-VI a także spotkał się z nauczycielami. Zajęcia te poświęcone były problematyce bezpieczeństwa cyfrowego.

Podstawowym elementem cyfrowego bezpieczeństwa w szkołach jest wiedza i świadomość uczniów, ale także nauczycieli i rodziców na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Projekt Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa ma skutecznie odpowiedzieć na problemy i wyzwania związane z bezpiecznym korzystaniem z zasobów cyberprzestrzeni w polskich szkołach.

Więcej informacji na stornie projektu Cyfrowobezpieczni.pl