Projekt Cyfrowobezpieczni.pl

W bieżącym roku szkolnym przystąpiliśmy do realizacji projektu Cyfrowobezpieczni.pl - Bezpieczna Szkoła Cyfrowa, którego celem jest motywowanie dyrektorów szkół, nauczycieli i rodziców do aktywności w sferze profilaktyki i zachęcania uczniów do odpowiedzialnych zachowań w Sieci.

Podstawowym elementem cyfrowego bezpieczeństwa w szkołach jest wiedza i świadomość uczniów, ale także nauczycieli i rodziców na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych.

Mamy nadzieję, że zaproponowane systemowe rozwiązania, pozwolą lepiej wykorzystywać narzędzia cyfrowe dla wspierania rozwoju uczniów, przy jednoczesnym zapewnieniu dzieciom bezpieczeństwa i nauczeniu ich zasad mądrego korzystania z Internetu i urządzeń cyfrowych.

Więcej informacji na stronie projektu  Cyfrowobezpieczni.pl. Bezpieczna Szkoła Cyfrowa.