Domowa terapia książką – warsztaty dla rodziców

W sobotę, 24 września 2016 r., w Filii nr 10 WiMBP w Rzeszowie odbyły się interesujące, dwugodzinne zajęcia dla dorosłych prowadzone przez panią Monikę Lach.

Monika Lach jest studentką III roku studiów doktoranckich Uniwersytetu Rzeszowskiego, kierunek literaturoznawstwo. Mieszka w Przemyślu. Pracuje w bibliotece szkolnej. Pisze wiersze, opowiadania dla dzieci i dorosłych, naukowo zajmuje się biblioterapią oraz literaturą dla dzieci i młodzieży, w szczególności twórczością Janusza Korczaka.

Rodzice naszych uczniów z zainteresowaniem słuchali prelekcji. Szukali rozwiązania w jaki sposób zachęcić dziecko do sięgania po lekturę i jak rozmawiać by przypadkiem „nie zabić” w dziecku chęci czytania. Co warto czytać i dlaczego, czym kierować się wybierając książki do czytania z dzieckiem, jak poprowadzić rozmowę o przeczytanej treści. Na te i inne problemy autorka spotkania starała się udzielać trafnych odpowiedzi.