„Z książką czuję się dobrze” – warsztaty artystyczne dla klas II i III

Nasi uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielkami p. Jadwigą Fuglewicz, Beatą Węgrzyn i Joanną Płodzień zostali zaproszeni w dniu 24.09.2016 roku na warsztaty artystyczne zatytułowane „Z książką czuję się dobrze”. Warsztaty miały na celu pokazanie w jaki sposób można zainspirować dziecko do pracy twórczej.

Zajęcia zostały  zorganizowane przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną F.10 w ramach projektu „Spotkania pod znakiem Pegaza”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Program: „Promocja literatury i czytelnictwa” – priorytet: „Promocja czytelnictwa”.

W zajęciach: „Książka artystyczna” (rozwój książki na przestrzeni wieków aż po eksperyment twórczy i zabawę z formą książki), dzieci miały możliwość wykonania własnych książek artystycznych. Pod kierunkiem prowadzącej warsztaty p. Moniki Lach, wykonały przy pomocy różnorodnych materiałów swoje małe dzieła sztuki. Tworzyły także autorskie powieści: wymyślały bohatera i jego przygody, ustalały morał. Na koniec  odczytały  rodzicom napisane przez siebie teksty.

Serdecznie  dziękujemy p. Monice Lach za zaangażowanie w realizację projektu, twórcze i inspirujące prowadzenie warsztatów, które z pewnością wpłyną na wyobraźnię dzieci i zaowocują w przyszłości.

Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali poczęstunek oraz pamiątkowe dyplomy.