VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Już po raz szósty, w ostatni piątek września obchodzony był Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie naszej szkoły już po raz drugi włączyli się do tej akcji. Wspierały ich pani Dorota Ożóg i pani Beata Węgrzyn.

W przygotowaniu i przeprowadzeniu akcji wzięli uczniowie klasy 6b: Magdalena Niziołek, Laura Grębowska, Roksana Terczyńska, Róża Mazur, Adam Gromnicki, Patryk Chmiel, Sandra Witkowska, Agata Najda. Plakaty przygotowała Zuzia Pałys.

Hasłem tego dnia było: "Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają".

Uczniowie postanowili na początku sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia wśród rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Niestety byli i tacy, którzy szukali "wymówek" aby nie poddać się testowi. Ale większość dorosłych potraktowało to jak dobra zabawę i przypomnienie sobie "tabliczkowej wiedzy".

Następnie uczennice klasy szóstej wybrały się do najstarszej grupy przedszkolnej, aby przeprowadzić "zajęcia matematyczne". Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zabawie i sprawnie liczyły "na palcach".

Również uczniowie mogli sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia. Odkryliśmy talent matematyczny wśród uczniów klas drugich (uczniowie klas drugich nie poznawali jeszcze tabliczki mnożenia). Tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia zdobył Wiktor Mazur.

W klasach 3-6 następujący uczniowie uzyskali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia:

klasy trzecie

1. Ola Chyłek - kl. 3c
2. Grzegorz Walczak - kl. 3c
3. Julia Fitał - kl. 3a

klasa czwarta

1. Kamil Sokal
2. Maria Guzik
3. Błażej Olbrot

klasy piąte

1. Magdalena Filip - kl. 5b
2. Bartosz Kamiński - kl. 5a
3. Michał Szargut - kl. 5b

klasy szóste

1. Dawid Joniak - kl. 6a
2. Mateusz Grzebyk - kl. 6b
3. Adam Gromnicki - kl. 6b

Uczniowie klasy czwartek wykonywali również KARTY MEMO, które można wykorzystać do nauki tabliczki mnożenia.

1 miejsce: Julia Chmiel
2 miejsce: Patrycja Kyc
3 miejsce: Patrycja Sitarska

Podsumowanie konkursu i wręczenie dyplomów odbyło się w Dniu Święta Szkoły 20 października 2016.

Z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia uczniowie: Magdalena Niziołek, Laura Grębowska, Roksana Terczyńska, Róża Mazur, Adam Gromnicki wzięli udział w audycji radiowej polskiego radia Rzeszów.