Świetlica szkolna jest czynna w godzinach 6:30-17.00.

Wychowawcy: Natalia Bugajska, Beata Marczydło, Magdalena Brągiel, Małgorzata Florczak, Sylwia Kędzior, Jolanta Ziobro,  Liliana Brydak-Pyrek, Renata Malinowska.

Wszystkie działania podjęte w świetlicy szkolnej mają na celu zapewnienie uczniom bezpłatnej, zorganizowanej opieki wychowawczej i zagospodarowanie im czasu wolnego od zajęć dydaktycznych. Świetlica realizuje swoje zadania wg rocznego planu pracy opiekuńczo-wychowawczej.

Wszystkie zajęcia prowadzone są zgodnie z realizowanym w danym czasie tematem. I tak na przykład w listopadzie bawimy się  na Zabawie Andrzejkowej oraz poznajemy tradycje związane w tym okresie  z wróżbami, w grudniu przygotowujemy się do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz uczymy się kolęd, a w styczniu wykonujemy portret babci i dziadka.

Każdy dzień spędzony w świetlicy ma inny charakter działań. W poniedziałki dużo rozmawiamy na temat realizowanych tematów oraz na temat bezpieczeństwa, wtorki i czwartki przeznaczone są na wykonywanie prac plastycznych, środy - są czasem spędzonym z książką i muzyką, a w piątki popołudniami nasza sala zamienia się w salę kinową.

Podczas pobytu w świetlicy szkolnej nie ma czasu na nudę. Każdy uczeń może skorzystać z dodatkowych zajęć, rozwijając przez to swoje zainteresowania oraz doskonaląc swoje umiejętności. Mamy do zaoferowania:

• Teatr świetlika – zajęcia odbywają się dla:

• klas I poniedziałek: 12:30-13:15

• klas II i IV środa : 12:30-13:15

prowadzący: Natalia Bugajska

• Mała Dekoratornia – zajęcia odbywają się we wtorki 9:45-11:25,
    prowadzone przez Beatę Marczydło

• Zajęcia sportowe – zajęcia odbywają się we wtorki : 14:00-15:00, prowadzone przez Jolantę Ziobro

• Zajęcia Art. – zajęcia plastyczne odbywają się we wtorki: 14:15-15:15,
    prowadzone przez Lilianę Brydak-Pyrek

• Zespół Tańca Nowoczesnego Trzynasta – zajęcia odbywają się dla:

• klas IV i V : środa 8:00-8:45